Bize Dair

Bir Fidandık ve Zamanla İnsanların Gölgesinde Dinlenebileceği Bir Çınar Olduk

Bülent Kazım Güray

Hayatta mücadele verirken ideallerin ve hedeflerin peşinde koşarken bazen kendini yalnız hissedersin.

Her hatada, her başarısız girişimin sonunda bu yalnızlık hissi giderek pekişir ve kendini güçsüz mücadeleden uzak yaşam enerjisini yitirmiş bir birey olarak görebilirsin. Böyle zamanlarda ulaşılması çok güç görünen hayaller kurarsın.

Bende böyle bir zamanda ulaşılması güç bir hayal düşledim.

Birisi, bir kadın her düştüğümde yanımda olduğunu bilebileceğim benimle birlikte her şeye göğüs geren hatalarımla birlikte beni sevecek başarısızlıklarıma sahip çıkacak başarılarıma ortak olacak bir bütün olabileceğim ortak değerlerimizin insanlık, sevmek ve dünyaya güzel izler bırakabilmek olacağı bunların tamamını düşündüğümde kurduğum hayallerin bir tanımını yapmak gerekirse tek kelime ile mucize olarak nitelendirilebilir.

Ve işte bu düşünceler içerisinde 2012 yılının sonbaharında hiç ummadığım bi yerde karşıma mucize olarak nitelendirdiğim O eşsiz kadın çıktı.

Duruşu davranışları söylemleri bana aslında var olan benliğimde var olan yetiler konusunda farkında olabilme şansız verdi.

O gün hayatımın geri kalana yeniden başladım…

Birlikte ikimiz için her şeye yeniden başladık. Uyandığımız her gün, attığımız her adım bize yeni mucizeleri mutlulukları ve tabi ki yanında sorunları da getirdi.

Dönüp geriye baktığımızda sürekli olarak gözüme çarpan şey

bütün güzel ayrıntıları yuvayı dişi kuş yapar misali onun biriktirdiğini görmek oldu.

Örneğin bindiğimiz bir trenin biletleri, gittiğimiz sinemanın biletleri, birlikte ilk içtiğimiz kahvenin kağıt bardakları, birbirimize aldığımız hediyeler, benim ona dair sağa sola not ettiğim güzel cümlelerin olduğu not kağıtları…

Aslında gündelik yaşantımızda anlamsız bulduğumuz ufak tefek şeyleri anlamlandırıyordu.Bu hayatta bazen geriye dönüp baktığımızda iyisiyle kötüsüyle birşeyler hatırlamak istediğimizde, gözümüze böyle ufak mucizelerin çarpması sizi yeniden umutla devam etmeye teşvik eder!